Skip to content Skip to footer

Celem stworzenia prototypowej instalacji Xplore jest wpływanie na ludzi i ich  samopoczucie. Wpływając na zmysły zwiększamy energię życiową, oczyszczamy umysł i  rozwijamy współczucie. Xplore Dome to po prostu sposób na redukcję stresu i wyciszenie.

Xplore Dome to innowacyjna przestrzeń multmedialna umiejscowiona w namiotach sferycznych, wykorzystująca zaawansowaną technologię fulldome, do tworzenia immersyjnych doświadczeń. Pierwsza prezentacja, doświadczenie tematyczne to „Travel Salad- Sałatka Podróżnicza” eksploracyjny film, który przenosi widzów w różne zakątki świata.

Wejdź do Xplore Dome i poczuj magię nowoczesnej technologii, która sprawia, że granice rzeczywistości stają się niewidoczne.

Travel Salad

„Travel Salad” - Nasza Multimedialna Sałatka Podróżnicza - Odkrywaj Świat w Immersyjnym Fulldome z Krystyną Czubówną!"

Zapraszamy na niezwykłą podróż:

Poznaj nową, niezwykłą atrakcję turystyczną Krakowa

Odkryj Xplore Dome i nasze pierwsze doświadczenie pt. Travel Salad- Sałata podróżnicza – niezwykłe wydarzenie, które przemienia tradycyjną wizytę turystyczną w niezapomniane doświadczenie z wykorzystaniem najnowszych technologii audio-wizualnych ( kopuła geodezyjna z video projekcją 360 ). Xplore Dome to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają inspirujących atrakcji w Krakowie. To nie będzie normalne zwiedzanie – zanurz się w świecie immersyjnych technologii i przeżyj podróż jak wędrowiec z przyszłości. Najnowocześniejsze kino immersyjnych sferycznych projekcji 360!

Niezapomniane immersyjne multimedialne wrażenia dla każdego odkrywcy

W Xplore Dome każdy turysta stanie się odkrywcą nowych światów. Nasze nowoczesne technologie multimedialne i kopuły projekcyjne zabiorą Cię w oszałamiającą podróż po najciekawszych miejscach na Ziemi, fenomenach dzikiej przyrody, egzotycznych kulturach i nowoczesnej cywilizacji, a wszystko to bez opuszczania Krakowa. Najnowocześniejsze projektory 8k zapewniają bardzo szczegółowy obraz a projekcja na sferze zapewnia odpowiednią głębie. Technologie fulldome dość często wykorzystywanę są także w nowoczesnych immersyjnych planetariach sferycznych.

Interaktywne atrakcje dla rodzin i przyjaciół

Xplore Dome to przestrzeń spotkań, miejsce idealne dla rodzin i grup przyjaciół. Odkryjecie razem tajemnice odległych zakątków świata, doświadczając ich piękna i różnorodności. Nasze atrakcje i nasze technologie zapewnią niezapomniane wrażenia i wspólne doświadczenia, które zbliżą Was do siebie jak nic dotąd. Postaw na immersyjne kino projekcyjne 360 stopni i zanurz się w odległych światach, które są na wyciągnięcię reki.

Podróż edukacyjna i rozrywkowa

Oto tu, w sercu Krakowa, otwieramy przed Wami bramy percepcji, uchylamy drzwi do bogatej kultury odległych zakątków świata. Travel Salad to nie tylko rozrywka, ale także fascynująca podróż edukacyjna. Obrazem i dźwiękiem przemówią do Was – językiem nieznanym, a jednak bliskim – dalekie światy, ich obyczaje i tradycje. Nowoczesne audio-wizualne technologie pobudzą jeszcze bardziej twoją wyobraźnię.

Czas Trwania wydarzenia:

Przygotujcie się na ok. 30 minut intensywnych immersyjnych wrażeń i niezapomnianych doświadczeń! Sprawdź technologię fulldome – kino sferyczne nowej generacji!

Narracja: Krystyna Czubówna

Dziennikarka i lektorka, od ponad czterdziestu lat związana z radiem i telewizją.

Szlify dziennikarskie zdobywała w kultowych audycjach lat 70-tych: „Sygnały Dnia i „Lato z Radiem”, później w redakcji dzienników i Informacyjnej Agencji Radiowej. Była też spikerką Polskiego Radia, związana przede wszystkim z Programem Trzecim. Jako lektorka współpracowała przy tworzeniu słuchowisk, audycji publicystycznych i muzycznych. W latach 1991-2002 była prezenterką programu informacyjnego Panorama w TVP2.

Dowodem jej popularności były zdobywane nagrody: cztery Telekamery, trzy Wiktory, „Złoty Laur” Przekroju, tytuł Mistrza Mowy Polskiej (przyznany w I-szej edycji) i wiele innych. Ponadto postanowieniem Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego z 2 listopada 1999 roku otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Szczegóły

Początek:

1 grudnia @ 12:00

Koniec:

30 kwietnia @ 20:00

Kategoria wydarzeń:

Wystawy

Organizator

Xplore Dome

Miejsce wydarzenia

TAURON Arena Kraków

Stanisława Lema 7
Kraków, Małopolskie 31-571 Polska