Skip to content Skip to footer

Xplore Dome: Imersyjne Przeżycia w Sferycznym Namiocie

W Xplore Dome wyobraźnia to jedyny bagaż, którego potrzebujesz!

Przeżyjesz wspaniałe przygody bez pakowania walizek, bez długich lotów samolotem i bez dodatkowych kosztów. Zanurz się w świat, który ożywa dzięki najnowszej technologii multimedialnej. Dla rodzin szukających wspólnych przygód, dla grup przyjaciół pragnących razem spędzić piękne chwile, dla grupowych i indywidualnych entuzjastów podróży czy technologii. To również inspirująca propozycja dla szkół i placówek edukacyjnych – tutaj nauka i technologia łączą się z emocjami i wyobraźnią.

Jeśli pragniesz poszerzyć swoje horyzonty i eksplorować świat bez wyjeżdżania z miasta, Xplore Dome jest miejscem dla Ciebie.

Poniedziałek-Czwartek: 9:00 – 20:00

Piątek-niedziela: 9:00 – 20:00

Niesamowita przygoda czeka!

Xplore Dome to coś więcej niż film podróżniczy – to interaktywna podróż dookoła świata. Nasza zaawansowana technologia multimedialna przeniesie uczestników wyprawy do najbardziej odległych i egzotycznych zakątków globu, aby mogli doświadczyć ich piękna i różnorodności z intensywnością, jakiej nigdy wcześniej nie znali.

Dla młodych odkrywców i starszych eksploratorów

Główne atrakcje: wirtualna podróż i skuteczna edukacja

  • Travel Salad: niezwykły film, który zabierze uczestników w wirtualną podróż dookoła świata. Głos medialnej znakomitości, Krystyny Czubówny, nada tej przygodzie wyjątkowy charakter.
  • Technologia fulldome 360 i AR: trzy tematyczne kopuły sferyczne, w każdej inna przygoda. Interaktywne atrakcje rozszerzonej rzeczywistości (AR) i efekty świetlne sprawią, że każda minuta w światach Xplore Dome będzie niezapomniana.

Edukacja przez inspirację

Xplore Dome to nie tylko rozrywka, ale i inspirująca lekcja. To przestrzeń, w której nauka łączy się z technologią i edukacją w sposób, który inspiruje i rozwija młode umysły. Idealna dla tych, którzy nie wyjeżdżając z miasta chcą poszerzyć swoje horyzonty, doświadczyć i nauczyć się czegoś nowego,

Odkryj, inspiruj się, doświadczaj – to wszystko w Xplore Dome!

Odkryj Świat i Technologię w Jednym Miejscu! Każdy Seans to Nowa Podróż!

Nasz zespół

Profesjonalizm w Akcji

Nasz zespół składa się z wyjątkowych kreatywnych umysłów, które łączą pasję z profesjonalizmem. Każdy z nas jest nie tylko specjalistą w swojej dziedzinie, ale także entuzjastą podróży, nauki i sztuki.

Karolina Bertman

CEO Polidomes International
CEO Xplore Dome

Kamila Terefenko

Manager Xplore Dome

FAQ

Celem stworzenia prototypowej instalacji Explore jest wpływanie na ludzi i ich  samopoczucie. Wpływając na zmysły zwiększamy energię życiową, oczyszczamy umysł i  rozwijamy współczucie. Xplore Dome to po prostu sposób na redukcję stresu i wyciszenie.

Bilety można zakupić on-line poprzez dostępną aplikację na stronie  internetowej www.xploredome.pl lub w kasie obiektu – w Satelicie P150 adres: ul. Stanisława  Lema 7 w Krakowie.

Pełna oferta cenowa dostępna jest na stronie głównej Xplore Dome: https://xploredome.pl/cennik/.

Założenie stworzenia Xplore Dome jest nie tylko  edukacja i zapoznanie ludzi z nowymi technologiami, ale przede wszystkim szerokie pojęcie  mindfulness. Chcemy, aby po przeżyciu naszego doświadczenia każdy z gości poczuł się szczęśliwszy i zainspirowany do dalszego działania. Zależy nam na tym, aby oderwać naszą głowę i nasze myśli, tak abyśmy wszyscy poczuli się częścią czegoś większego.   Do czego namawiamy? Aby w pełni oddać się atrakcji- weź ze sobą kocyk i ubierz się wygodnie, zapomnij o troskach dnia codziennego. W naszym sklepiku znajdują się również kocyki do kupienia. Chcemy aby było Ci wygodnie i miło.
Tak, zapraszamy do zakupu. Bilet kosztuje 22,50zł.
Serdecznie zapraszamy w godzinach  9.00-20.00. 7 dni w tygodniu.
Zwiedzanie jest ograniczone. O dostępności zwiedzania informujemy klientów na bieżąco za pomocą naszych kanałów SM i strony internetowej.
Nasza siedziba to TAURON Arena Kraków, ul.  Stanisława Lema 7 w Krakowie, 31-571
Tak, oczywiście. Dla Gości dostępny jest  obszerny parking zewnętrzny i wewnętrzny TAURON Areny w Krakowie. Bilet na parking  można zakupić w obiekcie lub na stronie internetowej pod adresem Parking – TAURON Arena Kraków (tauronarenakrakow.pl)
Płatności można dokonać w kasie za pomocą terminala lub płatności  gotówką. Zakup biletu odbywa się za pomocą aplikacji on-line.
Za rezerwację grupową należy dokonać wpłaty  zaliczki w wysokości 50% całej kwoty rezerwacji.

Tak, oczywiście. Zapraszamy do kontaktu w sprawie organizacji wydarzeń i eventów pod  adresem e-mail : eventy@xploredome.pl

Tak, w obiekcie Satelita P150 jest sklepik z  pamiątkami i gadżetami.

Instalacja ta jest wzbogacona o efekty świetlne i technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR), które razem tworzą wyjątkowe, multisensoryczne doświadczenie. Umożliwia to widzom głębsze zanurzenie się w tematyce prezentowanych filmów.

Głównym celem Xplore Dome jest wywieranie pozytywnego wpływu na dobrostan ludzi. Poprzez stymulację zmysłów, instalacja ta ma na celu zwiększenie energii życiowej, oczyszczenie umysłu oraz rozwijanie empatii i współczucia wśród jej widzów.

Xplore Dome to nie tylko technologiczna innowacja, ale również sposób na docenienie i doświadczanie świata, w którym żyjemy, dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii immersyjnej.

Dzieci w wieku szkolnym od 7 r.ż.; młodzież, studenci z  ważną legitymacją; seniorzy powyżej 65 roku życia.

Aby w pełni oddać się atrakcji- weź ze sobą kocyk i ubierz się wygodnie, zapomnij o troskach dnia codziennego. W naszym sklepiku znajdują się również kocyki do kupienia. Chcemy aby było Ci wygodnie i miło.

Niestety nie będzie można przenieść rezerwacji na inną dostępną godzinę zwiedzania.
Oczywiście, nasz program w  pełni przystosowany jest dla widzów najmłodszych- od 7 r.ż. Dzieci poniżej 7 roku życia  mogą uczestniczyć w seansie za zgodą Rodzica lub Opiekuna prawnego.
Nie, obiekt można zwiedzać w okryciu  wierzchnim.
Podczas seansu fulldome obowiązuje całkowity  zakaz nagrywania i używanie telefonów komórkowych, pozostała część wystawy może być utrwalana.
Tak, prosimy o kontakt i dokonanie  rezerwacji grupowej.
Rekomendujemy przybycie na  miejsce na ok 10-15 minut przed przed planowanym rozpoczęciem seansu.